منو اصفهان ، چهارراه پلیس ، خیابان توحید میانی ، نبش کوچه بهار ، ساختمان آریانا ، طبقه دوم ، واحد هشت - تلفن : 31315870 - 031
دکتر مهدی موید فررزرو اینترنتی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / جراحی زانو / جراحی زانو با لیزر

جراحی زانو با لیزر

جراحی زانو با لیزر:

جراحی زانو به روش لیزر یکی از روش های درمانی برای آسیب‌های مفصل زانو به ویژه آرتروز و پارگی مینیسک است که تا حد زیادی مفید واقع می‌شود.

درمان پارگی مینیسک به‌ روش لیزر:

یک درمان موثر در ترمیم پارگی مینیسک، روش لیزر است. این روش بسیار ایمن، غیر تهاجمی، بدون عوارض، بدون درد و کاملا موثر است. موج پرقدرت لیزر با نفوذ در عمقی ترین لایه‌های بدن، سلول‌های آسیب دیده را تحریک می‌کند. در پاسخ به فوتون‌های نیرومند لیزر، میتوکندری سلول فعال شده و شروع به تولید انرژی می‌کند که با نام ATP شناخته می‌شود. افزایش متابولیسم سلولی موجب زاد و ولد سلول‌های جدید می‌شود. سلول‌های تازه ساخته شده جایگزین بافت‌های آسیب دیده شده و بدین ترتیب ترمیم کامل می‌شود. در کنار ترمیم بخش های آسیب دیده مینیسک، تمرین‌های درمانی آغاز شده که موجب استحکام زانو می‌شوند. تقویت عضلات اطراف مفصل موجب به حداقل رساندن نیروهای وارده به زانو می‌شوند و مانند یک آتل، از زانو حمایت می‌کنند تا فشار کمتری به اجزای صدمه دیده مفصل وارد شود.

درمان آرتروز به روش لیزر:

آرتروز بیماری است که موجب فرسایش مفاصل می‌شود و این روند با تحلیل رفتن غضروف‌های بین ‌مفصلی آغاز شده و در ادامه بافت استخوانی نیز درگیر روند فرسایش می‌شود .
درمان آرتروز زانو، به روش لیزر توسط دکتر مهدی مویدفر به عنوان یکی از بهترین جراحان زانوی اصفهان انجام می‌شود. از مزایای این روش می‌توان به درد بسیار کمتر بیمار پس از عمل اشاره کرد. همچنین در درمان آرتروز با لیزر بعد از عمل‌، خونریزی وجود ندارد و مهم تر از همه اینکه با لیزر می‌توان خیلی دقیق‌ تر غضروف شل شده را سفت کرد، در صورتی که اگر با تیغ بخواهیم ریش ریش‌های غضروفی را برداریم، ممکن است قسمت‌های سالم هم برداشته شود. از دیگر مزایای این روش می‌توان گفت از آنجا که پوست نور بسیار کمی را جذب می‌کند، لیزر قادر است به عمق بافت نفوذ کند این امر باعث می‌شود که بافت آسیب دیده بدون عوارض جانبی بهبود یابد و خطر سوختگی وجود ندارد.

جراحی زانو با لیزر در اصفهان

تاثیر لیزر درمانی بر درد زانو:

لیزر درمانی، با بهبود گردش خون می‌تواند سبب سلامت سلول‌ها شده و با آزاد کردن اندروفین، درد را کاهش داده، التهابات را کم کرده و سلول‌ها و بافت‌ها را تشویق به ترمیم و رشد کند.
انجام لیزر درمانی می‌تواند برای کسانی که در اثر بیماری دچار آسیب‌ دیدگی زانو شده‌اند، و نیز کسانی که به واسطه تروما زانویشان آسیب دیده، مفید باشد.

از دیگر روش‌های جراحی زانو، روش آرتروسکوپی است که جراح زانو یک برش خیلی کوچک ایجاد و یک دوربین به نام آرتروسکوپ را وارد زانو می‌کند تا به وسیله آن درمان زانو را انجام دهد. انجام این عمل در کلینیک دکتر مهدی مویدفر با مجهزترین تجهیزات پزشکی انجام می‌گیرد.


آدرس مطب : اصفهان ، چهارراه پلیس ، خیابان توحید میانی ، نبش کوچه بهار ، ساختمان آریانا ، طبقه دوم ، واحد هشت
تلفن : 31315870 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
6 حرکت برای کاهش درد و التهاب زانو6 حرکت برای کاهش درد و التهاب زانو

در این مقاله به ورزش های مناسب جهت کاهش درد و التهاب زانو اشاره شده است که می‌توان با انجام آنها نه تنها به کاهش درد زانو کمک کرد بلکه می‌توان آسیب وارد شده به زانو را نیز کاهش داد. ... ادامه مطلب

علائم  آرتروز و ساییدگی مفصل زانوعلائم آرتروز و ساییدگی مفصل زانو

در افراد مبتلا به آرتروز و ساییدگی مفصل زانو غضروف انتهای استخوان، دچار فرسایش می‌شود که این منجر به رشد بیش از حد استخوان زیرین می‌گردد. به مرور زمان این غضروف سفت و خشک شده و نهایتاً تجزیه و تخریب می‌شود ... ادامه مطلب

علائم استئوآرتریت یا آرتروز زانو را بشناسیدعلائم استئوآرتریت یا آرتروز زانو را بشناسید

استئوآرتریت زانو می تواند باعث درد ، سفتی و تورم شود. در بعضی موارد نیز باعث کاهش عملکرد و ناتوانی فرد خواهد شد ... ادامه مطلب

معرفی دکتر مهدی مؤید فر

دکتر مهدی مؤیدفر فوق تخصص جراحی زانو و بورد تخصصی ارتوپدی ، تحصیلات پزشکی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تهران شروع نمود. در دوران دانشجویی فعالیتهای متعددی داشتند که از آن جمله مسئول گروه پیوند لیزر پزشکی و مسئول گروه زخم بسته لیزر پزشکی را میتوان نام برد.
پس از آن برای تخصص به شهر خود اصفهان بازگشتند و در طی دوران تخصص علاوه بر کارهای تحقیقاتی، طراحی و تکمیل وسیلهای برای بازگرداندن حرکات زانو را شروع کردند؛ که منجر به ثبت اختراع این وسیله همراه با دو نفر از همکاران ایشان در دانشگاه صنعتی اصفهان گردید.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465