منو اصفهان ، چهارراه پلیس ، خیابان توحید میانی ، نبش کوچه بهار ، ساختمان آریانا ، طبقه دوم ، واحد هشت - تلفن : 31315870 - 031
دکتر مهدی موید فر

پارگی رباط

رباط صلیبی خلفی(PCL)

رباط متقاطع پشتی یکی از رباط‌های قوی مفصل زانو است. این رباط به علت وضعیت آناتومیکی خاص، متقاطع یا صلیبی نامیده می‌شود.

نشانه آسیب:

تورم و احساس درد بلافاصله بعد از آسیب رباط صلیبی پشتی به وجود می‌آید.

تشخیص آسیب رباط صلیبی خلفی زانو:

آسیب‌های رباط صلیبی از شایع ترین مشکلاتی است که برای زانو ایجاد می‌شود. تشخیص آسیب و پارگی این رباط توسط جراح زانو و با کمک دستگاه های تصویربرداری و یا اطلاعاتی جراح زانو از بیمار دریافت می‌کند صورت می‌گیرد.

جراحی رباط صلیبی خلفی:

پارگی‌های لیگامان متقاطع خلفی معمولا با بخیه زدن ساده بهبود نمی‌یابند. درمان جراحی این پارگی را بازسازی می‌نامند به این علت که جراح زانو‌ بافت دیگری را که معمولا یک لیگامان است از قسمت دیگری از بدن به ناحیه ای که لیگامان متقاطع خلفی بوده است منتقل می‌کند تا این بافت جایگزین بافت قبلی شده و داربستی برای ترمیم لیگامان شود. جراحی بازسازی رباط صلیبی خلفی به روش آرتروسکوپی توسط دکتر مهدی مویدفر که از بهترین جراحان زانو در اصفهان می‌باشد، تنها با چند برش کوچک انجام می شود. و با توجه به اینکه نسبت به جراحی باز کمتر تهاجمی است، عوارض آن، مدت زمان بستری در بیمارستان و مدت زمان بهبودی کمتر می باشد. هم چنین بیمار درد بسیار کمتری را بعد از عمل زانو تحمل می‌کند.

بیمارانی که ممکن است نیاز به جراحی زانو داشته باشند عبارتند از:

آسیب رباط صلیبی خلفی به گونه ای که در آن استخوانی شکسته شده باشد.
صدماتی که موجب آسیب به بیش از یک رباط شده باشد.
شل شدن مزمن رباط به خصوص در ورزشکاران

درمان پارگی رباط صلیبی در اصفهان

مراقبت های پس از جراحی:

دوره بهبودی پس از جراحی، بستگی به شدت آسیب دارد. در مواردی که آسیب‌های دیگری نیز همراه با پارگی رباط وجود داشته باشد دوره بهبودی طولانی‌تر می شود. اما اکثر بیماران با گذشت زمان، بهبودی کامل را بدست می‌آورند.

ساییدگی مفصل زانو می‌تواند درد شدیدی در این ناحیه ایجاد کند. برای درمان این عارضه می‌توانید با مراجعه به کلینیک دکتر مهدی مویدفر در اصفهان، انتظار بهترین نتایج درمانی را داشته باشید.


آدرس مطب : اصفهان ، چهارراه پلیس ، خیابان توحید میانی ، نبش کوچه بهار ، ساختمان آریانا ، طبقه دوم ، واحد هشت
تلفن : 31315870 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
درمان پای پرانتزیدرمان پای پرانتزی

ژنووارم، زانوی پرانتزی یا پا کمانی به انحراف مفصل زانو گفته می‌شود. در این حالت هنگامی که مچ پاها کنار هم قرار می‌گیرند، زانوها از هم فاصله دارند. ... ادامه مطلب

نرمی غضروف کشکک زانو یا کندرومالاشی پاتلا چیستنرمی غضروف کشکک زانو یا کندرومالاشی پاتلا چیست

کندرومالاشی پاتلا یا نرمی غضروق کشکک زانو، رایج ترین علت درد مزمن جلوی زانو است. علت اصلی ایجاد این بیماری استفاده بیش از حد و غیر اصولی یا فشار و تنش های مکرر به غضروف کشکک زانو می‌باشد. ... ادامه مطلب

علائم  آرتروز و ساییدگی مفصل زانوعلائم آرتروز و ساییدگی مفصل زانو

در افراد مبتلا به آرتروز و ساییدگی مفصل زانو غضروف انتهای استخوان، دچار فرسایش می‌شود که این منجر به رشد بیش از حد استخوان زیرین می‌گردد. به مرور زمان این غضروف سفت و خشک شده و نهایتاً تجزیه و تخریب می‌شود ... ادامه مطلب

معرفی دکتر مهدی مؤید فر

دکتر مهدی مؤیدفر فوق تخصص جراحی زانو و بورد تخصصی ارتوپدی ، تحصیلات پزشکی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تهران شروع نمود. در دوران دانشجویی فعالیتهای متعددی داشتند که از آن جمله مسئول گروه پیوند لیزر پزشکی و مسئول گروه زخم بسته لیزر پزشکی را میتوان نام برد.
پس از آن برای تخصص به شهر خود اصفهان بازگشتند و در طی دوران تخصص علاوه بر کارهای تحقیقاتی، طراحی و تکمیل وسیلهای برای بازگرداندن حرکات زانو را شروع کردند؛ که منجر به ثبت اختراع این وسیله همراه با دو نفر از همکاران ایشان در دانشگاه صنعتی اصفهان گردید.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465