منو اصفهان ، چهارراه پلیس ، خیابان توحید میانی ، نبش کوچه بهار ، ساختمان آریانا ، طبقه دوم ، واحد هشت - تلفن : 31315870 - 031
رزرو اینترنتی

پارگی رباط

رباط صلیبی خلفی(PCL)

رباط متقاطع پشتی یکی از رباط‌های قوی مفصل زانو است. این رباط به علت وضعیت آناتومیکی خاص، متقاطع یا صلیبی نامیده می‌شود.

صفحه اینستاگرام دکتر مویدفر

نشانه آسیب:

تورم و احساس درد بلافاصله بعد از آسیب رباط صلیبی پشتی به وجود می‌آید.

تشخیص آسیب رباط صلیبی خلفی زانو:

آسیب‌های رباط صلیبی از شایع ترین مشکلاتی است که برای زانو ایجاد می‌شود. تشخیص آسیب و پارگی این رباط توسط جراح زانو و با کمک دستگاه های تصویربرداری و یا اطلاعاتی جراح زانو از بیمار دریافت می‌کند صورت می‌گیرد.

جراحی رباط صلیبی خلفی:

پارگی‌های لیگامان متقاطع خلفی معمولا با بخیه زدن ساده بهبود نمی‌یابند. درمان جراحی این پارگی را بازسازی می‌نامند به این علت که جراح زانو‌ بافت دیگری را که معمولا یک لیگامان است از قسمت دیگری از بدن به ناحیه ای که لیگامان متقاطع خلفی بوده است منتقل می‌کند تا این بافت جایگزین بافت قبلی شده و داربستی برای ترمیم لیگامان شود. جراحی بازسازی رباط صلیبی خلفی به روش آرتروسکوپی توسط دکتر مهدی مویدفر که از بهترین جراحان زانو در اصفهان می‌باشد، تنها با چند برش کوچک انجام می شود. و با توجه به اینکه نسبت به جراحی باز کمتر تهاجمی است، عوارض آن، مدت زمان بستری در بیمارستان و مدت زمان بهبودی کمتر می باشد. هم چنین بیمار درد بسیار کمتری را بعد از عمل زانو تحمل می‌کند.

بیمارانی که ممکن است نیاز به جراحی زانو داشته باشند عبارتند از:

آسیب رباط صلیبی خلفی به گونه ای که در آن استخوانی شکسته شده باشد.
صدماتی که موجب آسیب به بیش از یک رباط شده باشد.
شل شدن مزمن رباط به خصوص در ورزشکاران

درمان پارگی رباط صلیبی در اصفهان

مراقبت های پس از جراحی:

دوره بهبودی پس از جراحی، بستگی به شدت آسیب دارد. در مواردی که آسیب‌های دیگری نیز همراه با پارگی رباط وجود داشته باشد دوره بهبودی طولانی‌تر می شود. اما اکثر بیماران با گذشت زمان، بهبودی کامل را بدست می‌آورند.

ساییدگی مفصل زانو می‌تواند درد شدیدی در این ناحیه ایجاد کند. برای درمان این عارضه می‌توانید با مراجعه به کلینیک دکتر مهدی مویدفر در اصفهان، انتظار بهترین نتایج درمانی را داشته باشید.


آدرس مطب : اصفهان ، چهارراه پلیس ، خیابان توحید میانی ، نبش کوچه بهار ، ساختمان آریانا ، طبقه دوم ، واحد هشت
تلفن : 31315870 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
6 حرکت برای کاهش درد و التهاب زانو6 حرکت برای کاهش درد و التهاب زانو

در این مقاله به ورزش های مناسب جهت کاهش درد و التهاب زانو اشاره شده است که می‌توان با انجام آنها نه تنها به کاهش درد زانو کمک کرد بلکه می‌توان آسیب وارد شده به زانو را نیز کاهش داد. ... ادامه مطلب

مراحل انجام جراحی تعویض کامل مفصل زانومراحل انجام جراحی تعویض کامل مفصل زانو

تعویض کامل مفصل زانو که به اسم آرتروپلاستی کامل زانو نیز شناخته‌می‌شود، روشی تهاجمی برای درمان دردهای زانو است که در آن قسمت‌هایی از مفصل زانو با مواد مصنوعی جایگزین می‌شود ... ادامه مطلب

علائم روماتیسم مفصلی زانو چیست؟علائم روماتیسم مفصلی زانو چیست؟

روماتیسم مفصلی زانو یا روماتوئید آرتریتیس (rheumatoid arthritis) یک بیماری خودایمن و التهابی است. بیماری خودایمنی به بیماری‌هایی اطلاق می‌شود که سیستم ایمنی بدن، سلول‌های بدن خودی را بعنوان عامل بیگانه شناخته و به اشتباه آنها را از بین می‌برد ... ادامه مطلب

معرفی دکتر مهدی مؤید فر

دکتر مهدی مؤیدفر فوق تخصص جراحی زانو و بورد تخصصی ارتوپدی ، تحصیلات پزشکی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تهران شروع نمود. در دوران دانشجویی فعالیتهای متعددی داشتند که از آن جمله مسئول گروه پیوند لیزر پزشکی و مسئول گروه زخم بسته لیزر پزشکی را میتوان نام برد.
پس از آن برای تخصص به شهر خود اصفهان بازگشتند و در طی دوران تخصص علاوه بر کارهای تحقیقاتی، طراحی و تکمیل وسیلهای برای بازگرداندن حرکات زانو را شروع کردند؛ که منجر به ثبت اختراع این وسیله همراه با دو نفر از همکاران ایشان در دانشگاه صنعتی اصفهان گردید.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین