منو اصفهان ، چهارراه پلیس ، خیابان توحید میانی ، نبش کوچه بهار ، ساختمان آریانا ، طبقه دوم ، واحد هشت - تلفن : 31315870 - 031
رزرو اینترنتیدکتر مهدی موید فر

کجی زانو

کجی زانو

اگر فردی دچار کجی زانو شده است از چه روش‌های درمانی باید کمک بگیرد چه توصیه‌هایی باید در پیش بگیرد تا بتواند این عارضه را برطرف کند؟
توصیه‌های موثر متخصصین ارتوپدی در این زمینه چیست؟

ادرس اینستاگرام دکتر مویدفر

درمان کجی زانو

جراحان ارتوپدی، استئوتومی را مناسب‌ترین روش برای اصلاح کجی‌های استخوان می‌دانند. این جراحی تنها برای افرادی که دچار اختلال در حرکت و درد در زانو شده‌اند، انجام می‌شود. افرادی که دچار کجی زانو، به دلایل مختلف مانند ابتلا به پا پرانتزی و یا بدشکلی زانو بعد از گچ گرفتگی هستند، می‌توانند نسبت به اصلاح کجی‌های زانو اقدام کنند. استئوتومی زانو توسط دکتر مهدی مویدفر، از بهترین جراحان زانو در اصفهان، انجام می‌گیرد.
استئوتومی به روشی گفته می‌شود که طی آن استخوانی که دچار انحراف و یا کجی شده است بریده می‌شود و مجدد و در شرایط مناسب‌تر بر روی استخوان ثابت می‌شود. این روش جراحی زانو هیچ محدودیت سنی ندارد.

علل کجی زانو

ازعوامل کجی زانو در ایران، یکی تغذیه و دیگری طرز نشستن ناصحیح است. این عارضه در زنان به دلیل پوکی استخوان شیوع بیشتری دارد. دلایلی چون ژنتیک، تغذیه نامناسب ، نرسیدن نور آفتاب به پوست سطح بدن آنها و کمبود ویتامین دی می‌تواند استخوان‌های آنها را پوک کرده و به مرور زمان بدشکل کند. علاوه بر ویتامین دی، کمبود کلسیم در ایرانیان سبب بدشکلی‌های استخوانی می‌شود.
همچنین استخوانی که پس از شکستگی از گچ بازشده باید قبل از 3 ماه به حالت اولیه بازگردد زیرا در غیر این صورت استخوان‌ها به همان شکل به هم متصل می‌شود که موجب بدشکلی استخوان می‌شود.

عوارض کجی زانو

در بعضی از افراد مبتلا به کجی زانو، مفصل زانو شروع به ساییدگی می‌کند. این ساییدگی در بعضی اوقات محدود به قسمت داخلی زانو است و قسمت خارجی آن تقریبا سالم باقی می‌ماند. این بیماران معمولا از درد در قسمت داخلی مفصل زانو ناراحت هستند.
متاسفانه این عارضه در بسیاری اوقات پیشرونده بوده و به تدریج شدت ساییدگی و درد بیشتر شده و ممکن است تمام مفصل زانو درگیر شود. اگر این عارضه همراه با پای پرانتزی باشد عمل جراحی و اصلاح پای پرانتزی می‌تواند به بیمار کمک کند.

درمان کجی زانو در اصفهان

نکات نهایی در مورد کجی زانو

بسته به علت آن کجی و انحراف زانو می‌تواند باعث درد خفیف یا یک خطر جدی برای سلامتی باشد که راه‌های درمانی متفاوتی چون فیزیوتراپی و جراحی دارد. در نتیجه برای یافتن علت این عارضه، شدت و درمان آن، مراجعه به پزشک متخصص زانو ضروری است.

آب آوردن زانو می‌تواند نتیجه صدمه دیدن، استفاده بیش از حد و یا بیماری‌های مرتبط به زانو باشد. دکتر مهدی مویدفر برای تشخیص علت و درمان این عارضه می‌تواند به مراجعین محترم کمک کند.


آدرس مطب : اصفهان ، چهارراه پلیس ، خیابان توحید میانی ، نبش کوچه بهار ، ساختمان آریانا ، طبقه دوم ، واحد هشت
تلفن : 31315870 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
6 حرکت برای کاهش درد و التهاب زانو6 حرکت برای کاهش درد و التهاب زانو

در این مقاله به ورزش های مناسب جهت کاهش درد و التهاب زانو اشاره شده است که می‌توان با انجام آنها نه تنها به کاهش درد زانو کمک کرد بلکه می‌توان آسیب وارد شده به زانو را نیز کاهش داد. ... ادامه مطلب

نرمی غضروف کشکک زانو یا کندرومالاشی پاتلا چیستنرمی غضروف کشکک زانو یا کندرومالاشی پاتلا چیست

کندرومالاشی پاتلا یا نرمی غضروق کشکک زانو، رایج ترین علت درد مزمن جلوی زانو است. علت اصلی ایجاد این بیماری استفاده بیش از حد و غیر اصولی یا فشار و تنش های مکرر به غضروف کشکک زانو می‌باشد. ... ادامه مطلب

علائم استئوآرتریت یا آرتروز زانو را بشناسیدعلائم استئوآرتریت یا آرتروز زانو را بشناسید

استئوآرتریت زانو می تواند باعث درد ، سفتی و تورم شود. در بعضی موارد نیز باعث کاهش عملکرد و ناتوانی فرد خواهد شد ... ادامه مطلب

معرفی دکتر مهدی مؤید فر

دکتر مهدی مؤیدفر فوق تخصص جراحی زانو و بورد تخصصی ارتوپدی ، تحصیلات پزشکی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تهران شروع نمود. در دوران دانشجویی فعالیتهای متعددی داشتند که از آن جمله مسئول گروه پیوند لیزر پزشکی و مسئول گروه زخم بسته لیزر پزشکی را میتوان نام برد.
پس از آن برای تخصص به شهر خود اصفهان بازگشتند و در طی دوران تخصص علاوه بر کارهای تحقیقاتی، طراحی و تکمیل وسیلهای برای بازگرداندن حرکات زانو را شروع کردند؛ که منجر به ثبت اختراع این وسیله همراه با دو نفر از همکاران ایشان در دانشگاه صنعتی اصفهان گردید.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465