منو اصفهان ، چهارراه پلیس ، خیابان توحید میانی ، نبش کوچه بهار ، ساختمان آریانا ، طبقه دوم ، واحد هشت - تلفن : 31315870 - 031
رزرو اینترنتی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / جراحی زانو / چه زمانی به متخصص جراحی زانو مراجعه کنیم؟

چه زمانی به متخصص جراحی زانو مراجعه کنیم؟

دردهای زانو دردهایی متداول در بین افراد جامعه هستند. بسیاری از این دردها دردهایی موقتی هستند که با مراقبت‌های خانگی رفع می‌شوند و نیازی به مراجعه به پزشک نمی‌باشد. در صورتی که درد زانو به آرامی ایجاد شود و یا در اثر فعالیت سنگین فیزیکی ایجاد شده‌باشد معمولا با روش‌های کنترل درد زانو در خانه می‌توان آنها را رفع کرد. در صورتی که درد زانو همراه با موارد زیر باشد بهتر است به پزشک مراجعه گردد:

برخی از مشکلاتی که در صورت بروز آنها بهتر است به متخصص زانو مراجعه کرد شامل موارد زیر هستند:

آسیب زانو در تصادف یا فعالیت ورزشی: پس از هر نوع آسیبی به زانو در تصادفات رانندگی یا فعالیت‌های ورزشی سنگین لازم است تا به پزشک مراجعه گردد تا از وجود آسیب‌های احتمالی آگاهی حاصل شود. گاهی فعالیت با آسیب‌های موجود می‌تواند به وخیم‌ترشدن وضعیت آن منجر شود. در این نوع آسیب‌ها از جمله اگر با صدادادن زانو در هنگام آسیب همراه باشند لازم است تا بررسی دقیقی صورت گرفته و از زانوها به خوبی مراقبت شود.

تغییر شکل زانو: در صورتی که زانویی تحت تاثیر ضربه‌ای قرار بگیرد و فرد احساس کند مشکلی در زانو ایجاد شده‌است می‌تواند دو زانوی خود را در کنار هم قرار داده و مقایسه کند. در صورتی که زانوی ضربه‌دیده دارای شکل غیرطبیعی باشد احتمالا برخی بخش‌های آن مانند کاسه‌ی زانو یا رباط‌های آن دچار شکستگی شده‌اند و لازم است تا به پزشک مراجعه کند.

ایجاد مشکل در راه‌رفتن: در صورتی که درد زانو موجب مشکلاتی در راه‌رفتن فرد شود لازم است تا به پزشک مراجعه کند تا بررسی‌های لازم برای یافتن علت درد صورت گیرد. در صورتی که درد به اندازه‌ای شدید باشد که فرد را از راه‌رفتن باز دارد می‌تواند نشانگر آسیب‌های استخوانی یا شرایط تخریب‌کننده‌ای در زانو باشد.

مشکل در تحمل وزن: در صورتی که زانو در شرایطی باشد که فرد هنگام ایستادن تلاش کند تا وزن خود را از زانو بردارد و زانو نتواند وزن فرد را تحمل کند بهتر است به پزشک مراجعه نماید.

متخصص جراحی زانو

ناپایداری زانو: ناپایداری زانو به این معنی است که فرد احساس می‌کند که ساختمان زانو در حال فروپاشی است یا اجزای آن در جای خود پایدار نیستند. این مشکل می‌تواند بیانگر آسیب به رباط‌های زانو باشد که در صورتی که به آن رسیدگی نشود و مانند معمول از زانوی آسیب‌دیده استفاده گردد می‌تواند موجب وخامت وضعیت آن شود.

کاهش میزان احساس در زانو: اگرچه بسیاری از مشکلات زانو منجر به درد زانو می‌شوند اما نداشتن احساس در زانو می‌تواند نشانگر مشکلات حاد در زانو باشد. همچنین در صورتی که در زانو دردی وجود داشته‌باشد که با فشاردادن محل زانو یا تکان دادن آن افزایش نیابد می‌تواند نشانگر مشکلاتی غیرمرتبط با زانو مانند دردهای سیاتیک باشد. گاهی نیز مشکلات زانو می‌تواند به کاهش احساس یا بی‌حسی ناحیه‌ی پایین پا و زیر زانو شود. در هر صورت این مشکلات می‌توانند نشانگر مشکلات زانو باشند یا بنا به دلایل دیگری ایجاد شده‌باشند. برای بررسی بهتر لازم است تا به پزشک مراجعه شود.

درد طولانی‌مدت زانو: ورزشکاران در صورتی که درد زانوی آنها بیشتر از 48 ساعت طول بکشد لازم است تا به متخصص زانو مراجعه نمایند. در افراد غیرورزشکار، در صورتی که به مدت 3 هفته کاهشی در درد زانو ایجاد نشود لازم است تا به پزشک مراجعه نمایند.

اینستاگرام دکتر مهدی مویدفر

دردهایی که فعالیت روزانه را تحت تاثیر قرار می‌دهند: توصیه‌ این است که در صورتی که دردی در زانو زندگی روزمره و فعالیت‌های معمول فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد در سریع‌ترین زمان ممکن به پزشک مراجعه کند.

دردهای زانو که موجب مشکلاتی در خواب فرد می‌شوند: در صورتی که بخاطر درد زانو فرد نتواند بخوابد یا بخاطر درد از خواب بیدار شود باید به پزشک مراجعه نماید.

قرمزی یا ورم در اطراف مفصل زانو: عفونت یا التهاب در مفصل پا می‌تواند علائمی این چنینی ایجاد نماید. حساسیت زانو و گرم‌شدن بافت آن نیز می‌توانند از علائم عفونت زانو باشند.

کاهش بازه‌ی حرکت زانو: در صورتی که آسیبی در زانو ایجاد گردد که موجب ورم بخش‌هایی از آن شود، می‌تواند به کاهش بازه‌ی حرکتی زانو منجر شود. در این حالت فرد نمی‌تواند بصورت طبیعی و کامل زانوی خود را خم و راست کند.

جراحی تعویض مفصل زانو یک روش استاندارد است که هر ساله افراد زیادی آن را تجربه می‌کنند و شناخت خطرات جراحی و احتمال رخ‌دادن آنها می‌تواند به تصمیم‌گیری درست افراد منتهی شود. دکتر مهدی مؤید فر دارنده مدرک فوق تخصص جراحی زانو در اصفهان با داشتن جراحی های موفق فراوان در کارنامه کاری خود، می‌توانند در این زمینه به مراجعین محترم خدمات ارائه نمایند.


آدرس مطب : اصفهان ، چهارراه پلیس ، خیابان توحید میانی ، نبش کوچه بهار ، ساختمان آریانا ، طبقه دوم ، واحد هشت
تلفن : 31315870 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
جراحی برش استخوان زانو چیست و چگونه انجام میشود؟جراحی برش استخوان زانو چیست و چگونه انجام میشود؟

جراحی برش استخوان یا استئوتومی زانو شامل برش استخوان جهت تصحیح محور زانو و بهبود عملکرد آن هنگام ابتلا به آرتروز مزمن، درد زانو، جراحی غضروف زانو یا بدشکلی‌های زانو است. جراحی برش استخوان برای بیمارانی به کار می‌رود که آرتروز آنها یک طرفه است ... ادامه مطلب

علائم شکستگی کشکک زانوعلائم شکستگی کشکک زانو

كشكك زانو يكي از سه استخوان اصلي در مفصل زانو است كه ساختار زانو را تشكيل مي‌دهد. كشكك زانو يا كاسه‌ي زانو استخوان كوچكي در جلوي زانو است كه مسئول محافظت از بخش‌هاي داخلي‌تر زانو در مقابل ضربات فيزيكي وارده به زانو است ... ادامه مطلب

ترمیم و بازسازی مینیسک زانوترمیم و بازسازی مینیسک زانو

یکی از عارضه هایی که برای زانو رخ می دهد پارگی مینیسک می باشد . برای ترمیم و درمان پارگی مینیسک روشهای مختلفی به کار گرفته می شود که در این مقاله به بررسی این روش ها می پردازیم ... ادامه مطلب

معرفی دکتر مهدی مؤید فر

دکتر مهدی مؤیدفر فوق تخصص جراحی زانو و بورد تخصصی ارتوپدی ، تحصیلات پزشکی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تهران شروع نمود. در دوران دانشجویی فعالیتهای متعددی داشتند که از آن جمله مسئول گروه پیوند لیزر پزشکی و مسئول گروه زخم بسته لیزر پزشکی را میتوان نام برد.
پس از آن برای تخصص به شهر خود اصفهان بازگشتند و در طی دوران تخصص علاوه بر کارهای تحقیقاتی، طراحی و تکمیل وسیلهای برای بازگرداندن حرکات زانو را شروع کردند؛ که منجر به ثبت اختراع این وسیله همراه با دو نفر از همکاران ایشان در دانشگاه صنعتی اصفهان گردید.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین